HİZMETLER

Kamu Kurumları Temizliği

Kamu kurum temizliği, hastaneler, adalet sarayları, karakollar, askeri alanlar, milli eğitim müdürlükleri, diyanet işleri, ilçe müftülükleri vb. tüm kamu ve kamu kuruluşları genellikle sadeliği, düzeni ve çevrenin temizliğiyle dikkat çekerler. Devleti temsil eden herhangi bir kurum için burada yaşanabilecek en ufak bir aksaklık devletin prestijine gölge düşürüp zarar vereceği algısı için temizlik ve düzen temininde ilke oluşturduğu için üzerlerinde en çok durulması gereken ve önem arz eden kamu kurumları temizliği yer almaktadır.

Kamu kurum temizliğini en önemli hususlardan biri de bu kurumların her geçen gün binlerce insan tarafından günbegün ziyaret ediliyor olmalarıdır. İçeride ve dışarıda olmak üzere çok sayıda çalışanın yanı sıra bu yapıları her gün farklı kimlik ve coğrafyalardan sayısız insan iştirak etmektedir. Bu özelliği göz önüne alırsak, farklı bölgelerden gelen insanların aynı alanda ortak yaşam alanı içerisinde iletişim ve etkileşim halinde olduğunu düşünün. Bu alanların hijyenik olarak sağlık ve temizlik konusunda da oldukça kritik bir durumda bulunmaktadırlar. Yalnızca kamu ve kurum temizliği yapılmadığı gibi koskoca bir alanda bir tek virüsün oluşu bile birçok çalışanı ve vatandaşımızı hasta etmeye muktedir olabilir. Sağlık bakanlığının yayınladığı güncel istatistiklere göre yaptığı araştırmalarda, hastalıkların genellikle birçok kişinin ziyaret ettiği büyük kurumlarda bulaşarak yaygın hastalık haline gelmektedir. Bu duruma verilen örnek sadece bir genelleme değil kanıtlanmış örneği daha önce yaşanmış ve yeniden yaşanabilir ciddi bir enfeksiyon hali olarak karşımızda çıkabilir.

Bu sebeple kamu kurum temizliği diğer temizlikler kollarındaki gibi günde bir defa veya haftada bir yapılabilecek bir temizlik türü olmayıp, gün içerisinde belirli periyotlarla sık sık yapılması,planlaması ve denetlenmesi gereken önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Temizlik, sadece sağlık için değil prestij ve saygınlık için de dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kamu kurum temizliği doğrudan devleti temsil ettiği için bu konu üstünde titizlikle ve ciddiyetle durmak gerekmektedir. Tempo Grup Temizlik Teknolojileri, hijyen ve temizlik esasına uygun ekipman, güncel teknolojiyi ve son trendleri yakalayabilen, kaliteli hizmet ve profesyonel ekibiyle tüm alanlarda temizlik faaliyetlerinizi usta ellerle sürdürmektedir.