Ana İçeriğe Geç

  Tempo Grup

  0312 251 41 21 destek at tempogrup.net

  Ankara İnşaat Sonrası Temizlik

  Ankara İnşaat Sonrası Temizlik

  Ankara’da temizlik şirketlerinin hiç bitmeyen işlerinden birisi de inşaat sonrası temizlik ile ilgili hizmetlerdir. Ankara inşaat sonrası temizlik çok sayıda temizlik firmasının rekabet ettiği bir iş sahasıdır. Günlük ya da uzun süre devam eden çalışmalar olabilirler.

  Çok büyük yapıların inşaat sonrası temizliği inşaat aşamasında başlar. Bir yandan inşaat devam ederken bir yandan da temizlik hizmeti devam eder. Bu şekilde çalışmanın avantajları vardır.  İnşaat bitimini beklemeden temizlik işleminin de bir yandan bitiyor olması önemli bir zaman kazanımıdır. Ancak burada büyük bir dezavantaj da yaşanır. O da gereksiz iş gücü kaybıdır.

  Ankara İnşaat Sonrası Temizlik
  Ankara İnşaat Sonrası Temizlik

  Burada yapılan temizliklerin birçoğu sürekli olarak tekrarlanır. İnşaat sonrası temizliğin zaman alan ofis temizliği Ankara kazıma ve kaba temizliği bir yandan biterken bir yandan da ince temizlik sürekli tekrarlanır. İki grubun çalışmasını düzenleyecek ve sıraya koyacak bir denetleme mekanizması yok ise temizlik şirketi bu aşamada zor bir çalışma ortamında çalışır.

  İnşaat Sonrası Temizlik Şirketleri

  Kaba inşaat sonrası temizlik ile ince inşaat sonrası temizlik bazen birbirinden ayrılır. Burada inşaatın hızlı ilerlemesi için dış destek alma amacı güderler. Kaba inşaat sonrası temizlikte inşaat çalışanlarının teknik konulara zaman ayırarak temizlik kısmını vasıfsız personelin yapması şeklinde bir amaç vardır. Zamandan kazanırken bazı ek maliyetler getiren bir sistemdir.

  Bazen de kaba ve ince inşaat sonrası temizlik birlikte yapılır. Burada inşaat firmalarının tamamlaması gereken hizmetler tamamlandıktan sonra proje bir temizlik firmasına devredilir. Burada tek başına hizmet veren temizlik firması işleri daha düzenli yapar ve yaptığı alanlar tekrar kirlenmeden işini tamamlayarak teslim eder.

  Ankara inşaat sonrası temizlik konusunda çalışan temizlik firmaları arasında işini iyi yapanlarla, amatör çalışmalar yapan firmalar birbirine karışır. Burada ilk anlaşma aşamasında tüm firmalar her türlü çalışmayı gerçekleştirebileceğini ifade eder. Ancak işin yapılma aşamasında ne yazık ki birçok sorun yaşanır.

  Ankara İnşaat Temizliği

  Kurumsal temizlik firmaları genel olarak tecrübelerini size bilgi verirler. Referanslarından bahsederler. Temizliği yapılacak alanın büyüklüğü ya da küçüklüğü ile ilgili olarak programlama konusunda size gerekli bilgileri sunarlar. Size net bilgiler vermeyen ve yapacağı işe hakim olmayan firmalarla çalışmamak size zaman kaybettirmeyecektir. Aksi takdirde hem zaman kaybedecek hem de binanıza zarar verilmesi gibi bir risk altına girmiş olabilirsiniz.

  Ankara inşaat sonrası temizlik hizmeti uzmanlık isteyen, teknik bir iştir. Burada doğru kimyasalların, uygun oranda kullanılması ve deneyimli personel ekibinin çalıştırılması önemli bir konudur. Bir yandan da çalışılacak temizlik firmasının gerekli yasal sorumluluklarını yerine getirip getirmediği konusuna da dikkat etmek gerekir.

  Yaşanabilecek bir iş kazası bazen temizliğin yapılıp yapılmadığının önüne geçecek kadar ciddi yasal sorunlara sebep olur. Üst işveren olarak temizlik firması ile sözleşme yapan kişi veya kurumlar da bu konuda sorumlu olup, dikkat etmelidirler.

  İnşaat Sonrası Temizlik Şirketleri Ankara

  İnşaat sonrası temizlik için daha küçük alanlar da vardır. Bunlar bir ya da iki günlük çalışmalar olup, kısa sürüde teslim edilen yapılardır. Bu alanlar birkaç katlı iş yeri ya da bir daire olabilir. Alan küçük de olsa işini bilen, bu konuda deneyimli bir temizlik firması tercih etmekte fayda olacaktır. Bazen bu küçük alan lüks bir ofis olabilir ve burada çalışan temizlik firması çalışanları, ofisinize telafisi ancak tekrar bir tadilat ile giderilebilecek hasarlar verebilirler.

  Tempo Grup, Ankara inşaat sonrası temizlik konusunda çok sayıda çalışma yapmış ve uzmanlık kazanmış bir temizlik firmasıdır. Gerek birkaç katlı küçük iş yerlerinizde, gerekse de daha büyük inşaat sahalarında çalışma konusunda deneyimli bir ekibe sahiptir.

   

  Bu Gönderinin0 Yorumu Var

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dönüş Call Now Button