Buharlı Temizlik Şirketleri

Tempo Grup Temizlik Şirketleri 0312 251 41 21

Buharlı Temizlik Şirketleri

Buharlı temizlik şirketleri, teknolojinin gelişmesiyle tüm iş alanlarında, geleneksel yöntemler yerini makinelere bırakmaktadır. Bunun etkisini evimizden iş yerlerimize tüm alanlarda görmekteyiz. Elbette ki temizlik sektörü de bu konudan etkilenmiş ve nasibini almıştır.

Temizlikte makine kullanımı yaygındır. Büyük zemin yıkma makineleri, cila makineleri, halı ve koltuk yıkama makineleri kullanımları giderek yaygınlaşmıştır. Son olarak da buharlı temizlik dönemi başlamıştır.

Buharlı Temizlik Hizmeti Veren Firmalar

Buharlı temizlik hizmeti veren firmalar diğer temizlik süreçlerine eklenerek desteklenmek zorundadır. Tek başına buharlı temizlik tüm ihtiyaçlarımızı elbette karşılayamaz. Ancak tek başına birçok konuda bize yardımcı olacak bir temizlik yöntemi olmuştur.

Temizliğin en önemli kısmı organizasyondur. İşi elbette ki en başta temizlik personelinin iş gücü ile yapmaktayız. Buna ek olarak uygun malzeme ve makine kullanımı ile desteklemek lazımdır.

Bunun hepsi bir bütündür. Buharlı temizlik, kullanım alanı ve sırası geldiğinde devreye girecek bir konudur. Tek bir makine ile elbette ki tüm temizlik süreçleri gerçekleşmez.

Buharlı Temizlik Şirketleri

          Buharlı Temizlik Şirketleri

Buharlı Temizlik Nedir?

Buharlı temizlik nedir? Yüksek ısıda bir buhar yardımı ile yapılır.  Çeşitli markaların ürettikleri buhar makineleri birbirlerine benzer ancak buhar derecesi veya makine parçaları bakımından ufak farklılıklar gösterebilmektedirler.

Buhar makinesi genellikle yoğun kirliliklerin olduğu alanlarda kullanılır. Elle ulaşılamayacak yerlere 200 dereceye kadar ısıtılmış buhar ile ulaşabilir. Tekstillerde koltuk ve yatak temizliklerinde de derinlere ulaşarak temizliği kolaylaştırır. Elle ulaşılamayacak tüm küçük dar alanlara ulaşma ve tekstil gibi derinlere ulaşma konusunda çok büyük başarıya sahiptir.

Yerleşmiş kirlerin çözülmesinde de etkilidir. Tavan temizliği ve duvar temizliği gibi silme gücü ile zarar görebilecek alanlarda faydalıdır. Stor perde temizliğinde de kullanılır.

Fırçalama ve elle temizlik yapılamayacak tüm alanlarda büyük iş görmektedir. Diğer temizlik yöntemleriyle aşınmaya sebep olacak yerlerde büyük ölçüde basit bir kas gücü ile temizlik sağlanmış olacaktır.

Buharlı Temizliğin Önemi

Buharlı temizliğin önemi kullanım alanlarından biri de fayansların derz aralarıdır. Fırçalama ya da kimyasalla çıkması zor olan fayans derz aralarındaki yoğun kirlerin, buharlı temizlik ile kolaylıkla temizlendiği görülecektir.

Buharlı temizliğin tercih edilmesinin esas sebebi ise yüksek ısıda buhar sebebiyle mikrobik temizlik sağladığıyla ilgili inançtır. Özellikle evlerde tercih edilmesinin sebebi budur. Kimyasalsız temizlik yapıldığı için de hiçbir zararının olmaması da göz önünde bulundurulması sebebiyle dikkat çekmiştir.

Temizlik firmalarına gelen hemen her talepte buhar makinesi kullanımıyla ilgili bilgi istenmektedir. Tam olarak kullanım alanları bilinmeyen buhar makinesi kullanım alanlarıyla ilgili firmalardan bilgi almak mümkündür. Çünkü hiçbir makine her alanda başarılı olmamaktadır.

Her türlü temizlik ve her alanın temizliği için elbette ki çözüm buharlı temizlik değildir. Çok çeşitli temizlik makinelerinden sadece biridir.

Çalışacağınız temizlik firması sizin için hangi makine ve ekipman gerektiğiyle ilgili planlama yapacaktır. Ama yine de bir ön araştırma yapmak gerekebilir. Makine ve malzemesi tam olmayan temizlik firmaları da bulunmaktadır. Ancak yine kullanım alanı dışında kullanım için ısrar eden müşteri de olmaktadır.

Buharlı temizlik için kullanım alanları otel temizliği giderek artmaktadır. Yeni yeni kullanılmaya başlayan alanlar da bulunmaktadır. Örneğin son günlerde ütü yapmak için dahi buhar makinesi kullanılmaktadır. Ayrıca son üretilen buhar makinelerine yeni özellikler de eklenmektedir.

Örneğin önceleri sadece kimyasalsız kullanıma uygun makineler üretilirken, son üretilen buhar makinelerinde kimyasal kullanıma uygun bölme de bulunmaktadır. Yine de buhar makinesinde kullanılan kimyasallar ile ilgili çok dikkatli olmak gerekmektedir.

Her işte olduğu gibi bu işi de uzmanlarına bırakmak en iyisidir. Buharlı temizlik ve diğer her türlü temizlik ihtiyaçlarınızla ilgili size en uygun fiyat ve en doğru yöntemlerle destek olacak firmaların başında Tempo Grup gelir. Yeterli bilgi ve deneyimi ile sizin için en iyi yöntemi ve maliyeti size sunacaktır.

WhatsApp chat
maltepe escort