Çevre Temizliği

Çevre Temizliği

Çevre Temizliği

Evlerimizin ve iş yerlerimizin temizliği kadar çevre temizliği de önemlidir. Çevre temizliğinin gelecek nesilleri de tehdit etmesi bu konuya ayrı bir önem de kazandırır. Ancak en son temizliğini düşündüğümüz alan ne yazık ki çevre temizliğidir. Bu konuda duyarlılığı arttırmak için çeşitli organizasyonlar yapılarak, konuya dikkat çekmeye çalışılmaktadır. Çevre kirliliğinin oluşmasının çeşitli sebeplerinden birisi olarak da şu sayılabilir. Kişiler ve kurumlar kendi mülkiyetleri içerisinde temizlik yaparken bir sonraki halkada kirlenme yaratabilmektedirler. Kendi kapılarının önlerinde biriktirdikleri çöplerin çevreye rüzgar yoluyla uçuşması bunlara bir örnek olarak sayılabilir. Vaktinde yapılmayan çevre temizliği daha geniş alanları kirlettiğini bilmek gerekir.

Çevre temizliği konusu her mevsim farklı sebeplerle önemlidir. Sonbahar mevsiminin gelişiyle birlikte çevre temizliğinin konusu dökülen yapraklardır.

Çevre Temizliği

                  Çevre Temizliği

Çevre Temizliği Nedir

Çevre temizliği nedir, tüm binaların iş yerlerinin çevreleri ve hatta tüm sokaklar ağaçlardan dökülen yapraklarla kaplanmış durumdadır. Bu aslında bir kirlilik olmasa da yine de temizlenmesi gereken bir durum oluşturur. Zamanla arttığında kirliliğe dönüşür. Özellikle okul temizliği, asfalt ve beton kaplı alanlarda temizlenmesi zorunludur. Park ve bahçe alanlarında temizlenmesi ikinci planda kalabilir. Sonbahar da sitelerin iç alanları, iş yerlerinin bahçeleri veya daha geniş alanlarda çevre temizliği için temizlik hizmeti almak gerekebilmektedir.

Kış aylarında ise çevre temizliğinde kar yağışları ön plana çıkmaktadır. Bu konularda yine hizmet alımı yapmak söz konusu olmaktadır. Kar temizliği bazen çok küçük iş yerleri için dahi hizmet alımına zorlayabilecek bir konudur. Kar temizliği kapsamında tuzlama çalışmaları da sayılabilir.

Yaz ve bahar aylarında ise dış alanların daha fazla kullanılmasından kaynaklı kirlilikler ağırlıktadır. Ne yazık ki çevre kirliliği havanın güzel olduğu mevsimlerde insan kaynaklıdır. Yoğun kullanım sebebiyle çöplerin her alana atılması sonucu oluşmaktadır.

Mekan ve Çevre Temizliği

Mekan ve çevre temizlik , geniş bahçeler içinde bulunan iş yeri, okul ve sitelerin temizliği için hizmet alan kişi veya kurumlar bu konuda uzman bir temizlik firması ile çalışmak isterler. Bu firmaları bulmak için genellikle İnternet kullanılır. Tavsiye ile arayış halinde olan kişi veya kurumlar da bulunmaktadır. Burada önemli olan çalışılacak temizlik firmasının düzenli bir çalışma ile her ihtiyaç olduğunda ulaşılabilecek bir çalışma sistemi olması önemlidir. Personel potansiyelinin buna uygun olması da önemlidir. Çevre temizlik aslında temizlik konusunun en basit işlerinden biri olmasına rağmen her işin kendine göre bir zorluğu bulunduğu için bu konu da böyle değerlendirilmelidir. Bu konuda deneyimli ya da bu işi yapabilecek bir personel grubu olan bir temizlik firması ile çalışmak önemlidir.

Binaların kendi çevre temizliklerini yapmaması tüm çevrenin kirlenmesine sebebiyet vermektedir. Bu durum ise bazen telafi etmesi maddi olarak külfetli ve zaman alan çalışmalarla giderilebilecek noktalara gelmektedir. Bu sebeple düzenli olarak çevre temizliğini her kurumun sağlaması gereklidir. Temizliğin bir sefere mahsus ya da farklı aralıklarla yapılmasındansa düzenli bir sisteme bağlı şekilde yapılması esastır.

Çevre Temizliği İçin Neler Yapmalıyız

Çevre temizlik için neler yapmalıyız, diğer temizlik konularına göre maliyeti düşük olan bir temizlik koludur. Burada kullanılacak malzemeler genellikle bir konteyner bir de çevre temizliğine uygun süpürme toplama araçları yeterli olacaktır. Ancak bazen çevre temizliği için araçların da kullanılabileceği alanlar vardır. Bu durum maliyeti arttıracaktır. Ancak genel olarak çevre temizliği işçilik ücretleriyle sınırlıdır.

Bazen çevre temizliğiyle birlikte çevre düzenlemesi de birlikte yürütülebilir. Çevre düzenlemesi ardından da temizlik ihtiyacı doğabilir. Bu kapsamda bahçe ile ilgili işler de dahil edilebilir. Bazen bahçe ve park gibi alanlarda taşlar arasındaki yabani otların temizlenmesi şeklinde de olabilir. Hatta bahçe belleme hizmeti dahi bu hizmetler kapsamında düşünülebilir.  Hizmet alımı konusu bu hizmeti size verebilecek firma ile ilgili olup onun çalışma alanıyla ilgili genişletilebilir.

Çevre düzenlemesi konusunda ekibi bulunan firmalardan biri olan Tempo Grup size bu konuda yardımcı olabilecektir. Çevre temizliği konusuyla ilgili çalışmalar yapan ve sürdürebilen temizlik firmalarından biridir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


maltepe escort