Ana İçeriğe Geç

  Tempo Grup

  0312 251 41 21 destek at tempogrup.net

  Duvar Kağıdı Temizliği

  Duvar Kağıdı Temizliği

  Duvar kağıdı temizliği yapmak için duvarın ve boyanın özellikleri bilinmelidir. Bazı boyalar siline bilirken bazı boyaların silinme özelliği yoktur. Silindiğinde boya çıkar ve lekelenir. Lekeyi gözardı eden duvarların silim işlemi de başarısız olur.

  Duvar kağıdı temizliği de aynı boyada olduğu gibi duvar kağıdının özeliklerini bilerek yapılmalıdır. Duvar kağıdı silinebilir mi? Silindiğinde yıpranır mı? Ve benzeri soruların cevabı üretici firmaların ve duvar kağıdı kaplama işleminizi yapan firmaların size verebileceği bilgilerdir.

  Duvar Kağıdı Temizliği
  Duvar Kağıdı Temizliği

  Silinebilir bilgisi size verilmiş ise duvar kağıtlarınızı rahatlıkla temizletebilirsiniz. Bazen silinemez denilen duvar kağıtlarının da temizliği dikkatli yapılarak ve farklı yöntemlerle koltuk yıkama sağlanabilmektedir.

  Ankara Duvar Kağıdı Temizliği

  Bu konuda uzman temizlik firmalarına ulaşabilirsiniz. Duvar kağıdı temizliği bazen silinerek bazen de daha farklı yöntemlerle yapılabilir. Burada kullanılacak yöntem duvar kağıdı tipine ve temizlik firmasının elindeki makine parkının yeterliliğine bağlıdır.

  Son zamanlarda duvar temizliği buharlı temizlik hizmeti alınarak yapılmaktadır. Bu şekilde duvarlarda yıpranma olmaz ve kirlerin kolaylıkla duvar kağıdını bırakması sağlanır. Burada yapılan temizlik makine ucundaki silme aparatı ile önce buhar verip silme işlemi yapmaktır. Silme işlemi yapmayan buhar makineleri de mevcuttur. Bu durumda elle, buharlı temizlik sonrasında temizliği desteklemek gerekir.

  Duvar Silimi

  Aksi halde temizlikte yeterli verim sağlanmaz. Genellikle bu silim işlemi mop denilen bir aparatla ya da direkt olarak bezle yapılır. Ancak bez ile yapılan işlemde, zamanı iyi kullanamayan personel daha az bölgenin silimini sağlamış olur. Mop aparatı ise ucunda düz bir bezi bulunan, sopa şeklinde bir aparattır.

  Ve mop ile yapılan silim, bez kadar iyi olmasa da zamandan tasarruf sağlar ve daha fazla alanın temizliği sağlanmış olur. Kullanılan kimyasala ve duvarın ıslaklığına göre daha sonra vakumlama ya da kurulama işlemi de yapılabilir.

  Duvar kağıdı temizliği yapmak için elbette ki buharlı temizlik şart değildir. Buhar makinesinin olmadığı durumlarda bezle silim yapmak mümkündür. Burada yine iyi bir sonuç alınabilir ancak işlem daha uzun sürer. Bazı lekelerin çıkmasında buhar makinesi daha başarılı sonuçlar ortaya koyabilir.

  Ankara Duvar Kağıdı Temizlik Şirketi

  Temizliğin yöntemleri değişse de duvar temizliğinde ilk amaç duvara zarar vermemektir. Bazı duvar kağıtlarının temizliği yapılamaz. Silme ya da buharlı temizlik gibi yöntemlerle zarar görebilir. Burada hem amaçlanan temizlik gerçekleşmez hem de duvar kağıdı hasar görür.

  Bu durumlarda yapılacak en iyi şey, ömrü tamamlana kadar duvar kağıdını kullanarak, gerektiğinde değiştirmektir. Temizlik işlemine bir maliyet ayırmak hem zamandan kaybettirebilir hem de öncekinden daha kötü bir görünüm oluşturabilir.

  Duvar Kağıdı Temizlik Şirketleri

  Yine bazı duvar kağıtları hasarlanmayabilir ancak temizlikte sonuç alınamayabilir. Burada duvar kağıdının yapısı bakımından kiri serbest bırakmaz. Bu durumda en iyisi buharlı temizlik hizmeti almak olabilir. Elle yapılan temizlikten daha başarılı olur ancak yine de tüm uğraşılara rağmen sonuç çok iç açıcı olmayabilir.

  Ancak üretici firmanın temizlenebilir dediği ya da temizlenebilir olduğunu işlemi yapacak temizlik firması yetkililerinin belirlemiş olduğu duvar kağıtlarında temizlikte çok iyi sonuçlar alınabilmektedir. Tamamen değiştirmekten daha düşük bir maliyet ile duvarlarınız eski haline yakın bir şekilde tertemiz ve tekrar kullanımınıza hazır hale gelecektir.

  Duvar Kağıdı Temizleme Firması

  Bilenen yöntemlerle dahi başarı ile sonuçlanan duvar temizliği en çok duvar kağıtlarının topladığı tozlardan kurtulmaktır. İlle de kirlilik oluşmuş olması gerekmez. Bu hizmeti çoğu zaman içimizin rahatlaması için alırız. Bu durum genellikle kullanıcı değişikliği olduğunda gerçekleşir. Duvar kağıdındaki tozlardan kurtulmak için yapılan temizlik işlemleri mutlaka başarı ile sonuçlanır.

  Bu işlemi gerekli aralıkla uzmanlarına yaptırdığınızda duvar kağıtlarınızın daha uzun bir ömrü olacaktır. Daha uzun süre temiz ve güzel görünmeye devam edecektir.

  Bu hizmeti alabileceğiniz firmalardan birisi de Tempo Grup’tur. Size duvar kağıdı temizliği ile ilgili detaylı bilgi vererek, size en uygun yöntemi belirleyecek ve en iyi hizmeti verecektir.

  Bu Gönderinin2 Yorumu Var

   1. Merhabalar Kenan Bey,
    Kıymetli değerlendirmeniz için biz teşekkür ederiz.
    İyi günler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dönüş Call Now Button