Ana İçeriğe Geç

  Tempo Grup

  0312 251 41 21 destek at tempogrup.net

  Kristalize Cila İşlemleri

  Kristalize Cila İşlemleri

  Kristalize cila işlemleri, temizlik hizmetinin teknik konuları da vardır. Bunlardan en başta sayılabilecek olanı da kristalize cila işlemleridir. Bu işlem teknik bir konudur. Temizlik ile tecrübesi olsa dahi kristalize cila işlemi konusunda deneyimli olmayan birçok kişi veya firma vardır. Kristalize cila işlemi makine yardımı ile yapılır. Makine kullanımını bilen ve aynı zamanda cila atma işlemine hakim personel çok değildir. Kristalize cila işlemleri genellikle hastane temizliği hizmetleri uzun yıllar deneyime dayanır. İşlem aslında basit gibi görünse de kişisel bir bilgi ve beceri gerektirir, bu da zamanla oluşacak bir yetidir.

  https://www.instagram.com/p/Bmgs4Rrnk1u/

  Kristalize cila zemin yıkama işlemlerinin de yapıldığı bir temizlik makinesi ile yapılır. Burada makine altına takılan aparatın değişmesi sonucu cila makinesine dönüşür. Çok amaçlı bir makinedir. Altına takılan bir tel ped ile cilalama işlemi yapılır. Bu tel yumuşak dokuludur. Cila işlemi yapmak için en önemli malzeme ise tabi ki kimyasal üründür. Çeşitli markaların üretmiş olduğu kristalize cilalar vardır.

  Çoğu markanın cilası maalesef başarısızdır.  Yapılan uygulamalarda istenilen parlaklığa ulaşılamaz. Önemli markalar da hayli maliyetlidir. Ancak iyi bir sonuç almak için iyi markalar ve kaliteli kimyasal ürün kullanmak gerekir. Kristelize cila işlemi için bir araya getirilen malzemeler ilgili personel ile kolaylıkla sağlanır.

  Kristalize cila işlemleri
                  Kristalize Cila İşlemleri

  Zemin Cilalama Şirketleri

  Kristalize cila işlemi ile ilgili bilinmesi gereken asıl önemli konu ise hangi zeminlere uygulanacağıdır. Kristalize cila mermer zeminlere uygulanır. deneyimsiz bir çok firma yanlış zeminlerde cila işlemi ile parlama vaat eder. Ancak boşuna bir emek ve israf olur.

  Deneyimli temizlik firmaları kristalize cilanın hangi zemine atılıp atılmayacağına hakimdir. Genellikle otellerde, bazı alışveriş merkezlerinde geniş mermer alanlar görebiliriz. Bir çok kullanılan bir zemin kaplama malzemesidir. Tekrar tekrar parlatma sebebiyle iyi bir malzemedir. Örneğin granit zeminler ilk yapılışta parlak dursa da daha sonra cilalama işlemi yapılamadığından eskidiğinde değiştirmekten başka çare yoktur. Bir çok deneme yapılsa da granit zeminlerde cila tutmaz. Bu şekilde pazarlama yapan firmalar ne yazık ki müşterilerini yanıltmış olacaklardır.

  Mermer Cilalama Firmaları

  Mermer yüzeylerde her üç ila altı ayda bir yapılan parlatma işlemiyle uzun süre kullanım sağlanabilir. Usta ellerden çıkan kristalize cila işlemi zemin kaplaması yeni değişmiş gibi gösterecek ve fark yatacaktır.

  Kristalize cila işlemlerinde bir dikkat edilecek konu da bakımıdır. Bakım işlemi ilk yapılıştan itibaren başlar. Yakma işlemi ile cilalama işlemi bir yandan yapılırken, bir yandan da zemin kullanılabilir. Zeminin üstüne basılmasını engelleyen bir işlem değildir. Ancak bölge bölge tamamlanan cila işleminden hemen sonra tel ped döküntülerinin ivedilikle toplanması önemlidir. Yürümeyle taşınan tel parçaları cilaya hemen zarar vermeye başlar. Cila işlemi bir yandan yapılırken bir yandan da kullanılıyorsa bu temizliğe dikkat etmek gerekir. Daha sonraki kullanımlarda cila bakım ürünleri kullanarak temizliğini yaparsak, kristalize cila daha uzun süre parlaklığını korur.

   

  Bu Gönderinin0 Yorumu Var

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dönüş Call Now Button