Plaza Temizliği

Tempo Grup Temizlik Şirketleri 0312 251 41 21

Plaza Temizliği

Plaza temizliği Ankara’da inşaat sektörü geçtiğimiz yıllarda ciddi bir atağa geçmiştir. Ve bu atak hızını kaybetmeden günümüzde de devam etmektedir. Çok kısa bir sürede Ankara’nın her yerinde yüksek binalar, iş merkezleri ve plaza yükselmiştir.

Artık Ankara’ da plaza temizliği ve iş merkezi temizliği konuları da bir sorun haline gelmiştir. Bu büyük ve gösterişle yapıların temizliği de önem kazanmıştır.

Plaza temizliği her konuda olduğu gibi kendine özgü özellikler gösteren bir konudur. Diğer temizlik sistemlerinden ayıran birçok özellik bulunmakta olup ayrı bir özen gerektirir.

İş Merkezi Temizliği

İş merkezleri, alışveriş merkezleri birbirine benzese de; yoğunluk, işleyiş, kullanılış şekilleri birbirlerinden oldukça farklılıklar gösterebilmektedir. Giriş çıkışın daha az olması sebebiyle temizliğin korunması oldukça kolaydır. Ancak yine aynı sebeple sürekli temiz kalması da zorunludur. Sirkülasyonun az olduğu yerlerde de temizliğin sürekli kontrol edilmesi esastır.

Plaza Temizliği Ankara

          Plaza Temizliği

İşleyiş bakımından farklı olduklarından çeşitlik göstermesine rağmen plaza temizliği genel kullanım alanlardan ibarettir. Aynı zamanda dış cephe cam temizliği ve dış çevre temizliği ile de desteklenmelidir. Genel kullanım alanlarının günün başında temizlenmesi gereklidir.

Mesai saati başlangıcında temiz olması ve giriş saatlerinde temiz görünmesi önemlidir. Günün ilerleyen saatlerinde de temizliğin kontrol edilmesi gerekir. Genel alanda asansör ve merdivenler temizliğin en çok vakit alan ve görünen bölümleridir. Bu yapılar yüksek katlara sahip olduklarından merdivenlerin temizliği oldukça uzun sürecektir.

Plaza Temizlik Şirketleri

Plaza temizlik şirketleri genellikle bulundukları bölgelerde herkes tarafından bilinen ve görünen yapılardır. İlk bakışta, ilk değerlendirme de temizlik mutlaka önemli bir değerlendirme seçenekleri olur. Parlak zeminler, cilalı yüzeyler yapıların ortak özelliğidir. Bu parlak ve cilalı zeminlerin bakımlarının yapılması, temizlenmesi ve her an temiz kalması beklenmektedir.

Bu konuda hizmet veren birçok temizlik firması bulunmaktadır. Bu plaza temizliği genellikle daimi personellerle temizlenir. Sürekli personel temini yapan temizlik firmalarının, tayin ettiği personellerle, tam zamanlı bir şekilde planlanabilir.

Burada bordrolama şeklinde alınan hizmette personel sayısı plazanın büyüklüğü ile ilgili şekilde belirlenir. Binanın günlük detaylı temizliği yapılır ve kontrolleri sağlanır. Daimi personellerle sağlanan temizlik bazen vardiyalı bir sistemle desteklenir.

Kurumsal Temizlik Şirketi

Kurumsal temizlik şirketleri yeterince eğitim verdiği personele alanda iş başı eğitimi de verdikten sonra görev dağılımı yapar. Görevi belli olan ve yeterli eğitim alan personel günlük rutin işlerini yapar. Bunun dışında firma yönetim personelleri haftalık ve aylık programlar da yapmaktadır. Böylece temizliğin belli bir seviyede tutulması belli bir sisteme bağlanmış olur. Ayrıca genellikle zeminlerin bakımları için üç ya da altı aylık periyotlarda zemin bakımı için sistemler de uygulanır.

Plaza temizliği yapan firmalar mutlaka plazaların iç temizliğinin de dışında dış cephe cam temizliği konusunu da gündemlerine alacaklardır. Dış cephe cam temizliği ise mevsim geçişi olan dönemlerde yapılır. Genellikle yılda iki kez tekrarlanır. Plazaların temizliğinde dış cephe cam temizliği önemli bir konudur.

Ofis Temizliği Şirketi

Plazalardaki ofisleri kullanan firmalar, binanın kendilerine sunduğu imkanlardan en çok temizliğe dikkat edeceklerdir. Firmalara gelen ziyaretçiler de aynı şekilde binanın güzelliğini mutlaka temizlikle desteklenmiş şekilde görmekten hoşlanacaklardır. Bu güzel ve gösterişli yapıların temizliği ilk bakıştaki ilk imajları olacağından yönetimleri tarafından da çok önemsenir.

Temizlenecek her plazanın kendine has bir sistemi olacağından burada hareketliliğin ve düzenin genel yapısına göre hızlı bir şekilde uyum sağlayarak temizlik programı yapılması önemlidir. Bunu da ancak deneyim sahibi bir temizlik firması yapabilecektir.

Tempo Grup plaza temizliği konusunda da, temizlik ile ilgili her konuda olduğu gibi yardımınıza hazırdır. Son derece deneyimli personel ekibiyle bu konuda da öne geçmektedir.

WhatsApp chat
maltepe escort