Site Temizliği

Site Temizliği

Site Temizliği

Site temizliği inşaat sektörünün de gelişmesi ile mühim bir mesele olarak site yönetimlerinin gündemine girmiştir. Büyük siteler ve toplu ikametgah projelerinin sayılarının artmasıyla beraber site ve ikametgah yönetimleri de henüz önceki sistem yerine profesyonellerin yönetmesi ile algı göstermiştir. Site İdare firmaları ortaya çıkmış, bütün süreçleri doğru ve kanuni yollarla takip etmek için talip olmuşlardır. Bu İdare sürecinin en başlıca konusu elbette ki site temizliği konusu olmuştur. Ortak alanların temizliği, çöplerin alınması, yapı çevresinin bakımı gibi sayılamayacak kadar çok konuda destek alabilecek şahıs veya firma arayışları gün geçtikçe artmaktadır.

Biricik bloktan oluşan konutlarda temizliği eskiden olduğu gibi kapıcı sistemiyle yapmak belki olası olmaktadır. Ancak son zamanlarda yapılan lüks sitelerin temizliği Biricik personel ile sağlanamayacak kadar kapsamlı ve profesyonel yapılmak zorunda kalınmıştır. Biricik personelin ve bizzat yöntemleriyle yapacakları temizlik site sakinleri için netlikle kifayet olmamaktadır. Bu sebepler yüzünden site temizliği de site yönetimleri gibi uzmanlarına bırakılması şart olan bir Amel olmuştur.  Günümüzde bu konu tecrübelerle anlaşılmıştır.

Site Temizliği Ankara

                  Site Temizliği

Site Temizliği Nasıl Yapılır?

Site temizliği nasıl yapılır, tam zamanlı veya yarı zamanlı şekilde site büyüklüğüne göre değişebilmektedir. oldukça Çok sitede Biricik personelin bile kifayet olamadığı, çok sayıda personel şart olan durumlar da bulunmaktadır.Site temizliği zamanlamaları ve şekli bakımından başka temizlik işlerinden ayrılır. Site temizlikleri gündüz saatlerinde ortak alanların, asansörlerin ve merdivenlerin temizliği yapılarak başlar.

Site ortak alanlarında bulunan cam ve çerçeveler, yangın merdivenlerinin kapıları, görsel yapıdan kaynaklı toz alımı yapılacak çıkıntılar, bazı vakit borular da temizliğe dahil edilmelidir. Bu şekilde tamamlanan temizlikler seçenek edilmektedir. sadece merdiven yıkanması gibi bir Site temizliği veya site temizliği netlikle kabul görmemektedir. umumi temizlik hizmetinin dışında Ayrı olarak çöp alma hizmeti olmaktadır. Çöp alma hizmeti akşam saatlerinde yapılmaktadır.

Ankara temizlik şirketleri tam zamanlı veya yarı zamanlı bu personel desteğini, site yönetimleri yerine Çayyolu temizlik şirketleri yapabilirler. Bunların vardiyaları çalışma şartları yapılacak olan sözleşmeye göre düzenlenebilecektir. Yapılan işin malzemeli Veya malzememiz olasına göre ücret farkın dalık göstermekle beraber Derhal hemen bütün firmalar takriben bir ücret listesi ile bu hizmeti vermektedirler.

Yapı temizlikleri en zor ve sorunlu bölümü çöp alma sisteminin kurulmasıdır. oldukça Çok binada çöp alma sistemi hala mevcutta çalışan kapıcılar tarafından yapılır. Ancak bu konuda artan memnuniyetsizlikler nedeniyle bu konuda Ankara temizlik şirketleri  gündemine girmiştir. Hızla çalışma sistemlerine iç etmeye çalışmaktadırlar.

Profesyonel yapı temizliği yapan firmalar çok büyük Çehre ölçüme sahip toplu ikametgah temizliklerini yaparlar. Bu temizlikleri yaparken personelleri vardiyalı sistemde çalıştırarak çöp alma sorununu bir düzene koymuşlardır.

Yapı temizliği konusu çözüme kavuşturmak için oldukça Çok yapı yöneticisi, Ankara temizlik şirketleri arayışına girmiş bulunmaktadır. Ulaştıkları Ankara temizlik şirketleri arasından kendilerine en Müsait sistemle çalışan firmayı bulmaya çalışmaktadırlar.

Site Temizliği Fiyatları

Site temizliği fiyatları, en zor bölümü olan çöp alma konusu küçük ölçüme sahip binalar için geçerli bir durumdur. Bu durumlarda gündüz temizlik hizmeti alınır. Bütün gün yapı ortak alanlarının temizliği sağlanabilir. Ancak akşam yarı zamanlı ve saatli hizmet almak istediklerinde çözüme kavuşması zor bir vaziyet oluşturur. Burada bulunacak personelin saatlik ücretle çalıştırılması ve sigortalanması noktasında maliyetlerde yükselmeler olacaktır. Ancak eskiden olduğu gibi sigortasız ve düşük ücretlerle personel çalıştırma konusu gittikçe Mesele olmaya başlamıştır. Hem performans düşüklüğü, hatta mes’uliyet alma ile alakadar meseleler yaşanması firma üzerinden hizmet almayı Mecbur hale getirmiştir. Burada firmalar da saatlik hizmet verebilirler. Ancak personelin sigortalı olması ve saatlik hizmetinde yol parası sistemine dahil olması nedeniyle mutlaka eskiye göre yükselen bir maliyeti bulunmaktadır.

umumi olarak site yönetimleri tam zamanlı personelin çalıştığı sistemi seçenek etmektedirler. Bu şeklide site temizliklerini yaptırmak henüz düzenli ve sistemli olmaktadır. Her konuda olduğu gibi Site temizliği de uzmanlara bırakılması şart olan bir konudur. Bu konuda bazen site yönetimi veya sakini olarak aklımıza gelmeyen alanların temizliğinin bile planlandığını görülecektir. korunak alanları, merdiven boşlukları, kazan dairesi gibi alanların da programa iç edildiği görülebilecek ve izlenebilecektir. Ankara temizlik şirketleri personelin hangi düzende ve sistemde çalışacakları ile alakadar planlamayı bizzat yapacak ve personellerin eğitimlerini destekleyeceklerdir. Bu şekilde alacakları hizmet bizzat planladıklarından  oldukça iyi olacaktır.

Site Temizliği Ankara

Site temizliği Ankara, ayrımlı adları olsa da evlerimizin yer aldığı alanların temizliği nihayet aşama ehemmiyetlidir. Site güvenliği ve temizliği hizmetlerini uzmanlarından aldığınız durumlarda personellerin devamlılığı ve kontrolü anlamında ayrımlı hizmetler alabilirsiniz. Düzenli bir program dahilinde ilerleyen temizlik, personel değişikliği olduğu halde aksamayacaktı. Hizmet alımı sisteminde çalışırken sistem kişiye bağlı değildir. Kişiler değişse de sistem devamlılığı Laf konusu olacaktır.

Personel bulma, personelin kontrolü, personelin işe gelip gelmemesi gibi konuları düşünmek vaziyetinde kalmamanız en mühim konulardan biridir. Personelin kontrolü, işinin planlanması da avantajınıza gelişecek konulardan biridir. Profesyonel olarak bu işi yapan firmalarla çalışmanız sana ayrımlı konularda oldukça Çok avantaj sağlayacaktır.

Bu avantajları sana yaşatabilecek profesyonel Ankara temizlik şirketleri den biri olan Tempo Grup size bu hizmetleri sunabilecek şirketlerden biridir. sürekli personel talepleriniz için ulaşmanız uygun  olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


maltepe escort