Yerinde Koltuk Temizleme

Yerinde Koltuk Temizleme

YERİNDE KOLTUK TEMİZLEME

YERİNDE KOLTUK TEMİZLEME NEDİR?

Yerinde koltuk temizleme ile evimizin temizliğini sağlamak için oldukça çabalıyoruz. Camlar, kapılar, dolaplar, halıların temizliği ve koltuk temizleme işlemleri. Bütün bunların görünen temizliğinden ziyade hijyenini sağlamak oldukça zor oluyor.

Koltuk temizleme yöntemi hijyen açısından oldukça önemli.  Çünkü bütün yaşantımız koltuklarımızın, kanepelerimizin üzerinde geçiyor. Oturuyoruz, uzanıyoruz hatta bazen uyuyoruz, yüzümüz, saçlarımız koltuklarımıza, minderlerimize temas ediyor.

Koltuk temizleme işlemi ne kadar zor olsa da Ankara Temizlik Şirketleri bu konu da oldukça yardımcı oluyor.

Koltuk temizleme işlemi ihmal edildiğinde, gelin birlikte inceleyelim neler oluyor? Neden koltuk temizleme bu kadar hassasiyet gerektiriyor.

Dışarıdan geldiniz. Otobüse, dolmuşa bindiniz, evinize ulaştınız, üzerindeki kıyafetlerle koltuklarınıza oturdunuz. Şimdi yerinde koltuk temizlemenin önemini gösteren noktaya geliyoruz. Dışarısının bütün mikrobunu evinize taşıdınız.

YERİNDE KOLTUK TEMİZLEME HİZMETİNİN AVANTAJLARI

Akşam oldu pijamalarınızı giydiniz, koltuklarınıza oturdunuz. Yatağınıza geçtiğinizde koltuğunuzdaki, kanepenizdeki bütün mikropları yatağınıza taşıdınız. İşte bu ikinci neden yerinde koltuk temizlemenin önemini bir kez daha gösteriyor.

Koltuk temizleme işlemi düzenli yapılmadığı zaman, koltuklarımız kir ve leke tutar. Bu hoş olmadığı gibi, eşyalarımızın eski ve kirli görünmesine neden olur. Farkında olmadan sizi mutsuz eder.

Koltuk temizlemenin önemine dikkat etmemiz için nedenler saymakla bitmiyor. Koltuklarımız her ne kadar temiz görünse de, kumaş yüzeyler gözle görünmeyen mikroorganizmalar barındırırlar. Koltuk temizlemenin düzenli yapılması bu gözle görünmeyen canlıların koltuklarımıza yerleşmelerine engel olur.

Koltuk temizleme yöntemini belirlerken, koltuklarımızda kullanılan döşeme malzemesine dikkat etmek gerekir. Kumaşın türüne ve rengine göre, kumaş dokusunu bozacak, rengini açacak temizlik malzemelerinin seçilmemesi gerekir.

YERİNDE KOLTUK TEMİZLEME ZAMAN KAZANDIRIR

Koltuk temizleme işlemine başlamadan önce; koltuklarınızı elektrik süpürgesi ile derinlemesine süpürmeniz gerekiyor. Daha sonra vakumlu bir makine ile yıkanması en doğrusudur. Ankara Temizlik Şirketleri bu hususta size yardımcı oluyor. Koltuklarınızı olması gerektiği şekilde temizliyor.

Koltuklarınızı silme işlemi, yüzeyde biriken kirlerin içine yerleşmesine neden oluyor. Bu nedenle en doğru yerinde koltuk temizleme yöntemi önce süpürmek, ardından vakumlu bir makine ile yıkamaktır.

Peki, imkânınız olmadı ve koltuklarınızı silmek zorunda kaldınız? En önemli nokta aşırı ıslak bezle silmemenizdir. Aşırı ıslak bezle silmek, koltuk süngerlerinin ve iskeletinin suyu içine çekmesine, daha erken eskimesine yol açar.

YERİNDE KOLTUK TEMİZLEME KAZALARDAN KORUR

Az önce bahsettiğimiz gibi, yanlış bir temizlik malzemesi ile yapılan yerinde koltuk temizleme işlemi hayal kırıklığına uğratabilir. İtinayla seçtiğiniz, üzerinde keyifle oturduğunuz koltuklarınızı mahvedebilir.

Ankara Temizlik Şirketleri böyle bir hataya düşmez. Koltuklarınız en güvenli ve en doğru şekilde temizlenir. Kumaş dokusu bozulmaz, renkleri solmaz.

Koltuk temizleme yönteminin ne şekilde olacağını, koltuklarımızı satış mağazasında seçerken düşünmeliyiz. Genellikle bu noktayı dikkate almayız. Öncelikle konforuna, üzerinde rahat oturup, oturamayacağımıza bakarız. Ya da mobilyamıza, halımıza uyup uymayacağını tasarlarız.

Oysa ki koltuk temizleme’nin detaylarını da alırken düşünmemiz gerekiyor. Döşeme hemen yıpranır mı? Leke tutar mı? Kişisel olarak kendim koltuk temizleme işlemini kolaylıkla başarabilir miyim?

Ya da bunları hiç düşünmeden en beğendiğiniz koltuk takımını seçin. Kumaşına, rengine hiç takılmayın. Ankara Temizlik Şirketleri benim için bu işi kolaylıkla halleder diye düşünün.

YERİNDE KOLTUK TEMİZLEME FİYATLARI

Özellikle çalışan hanımlar için yerinde koltuk temizleme gibi detaylı işler çok yorucu ve vakit alıcı oluyor. Hatta temizlik malzemelerinin türlerini, doğru seçim olup olmadıklarını düşünmek bile oldukça yorucu oluyor. Ankara Temizlik Şirketleri sizin yerinize düşünüyor ve hayatınızı kolaylaştırıyor.

Ankara Temizlik Şirketleri sizi önemsiyor.

Ankara Temizlik Şirketleri ; dış cephe temizliğinden başlıyor, evinizi en güzel şekilde temizliyor.

Temiz bir yaşam alanı; huzurumuz için gereklidir. Kendinizi önemseyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


maltepe escort